KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 6787719
*
nr 678 7719
Sven Deurell
(1904-1967), Sverige
Akvarell, Sven Deurell (1904-1967), Landskap Halland, 18x28
Sven Deurell, svensk målare född 1904 i Stockholm, död 1967 i Paris.
Följerätt
Utrop:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 januari 2011
kl 19:09:30
- Konstnär/Designer
Sven Deurell
Sven Deurell, svensk målare född 1904 i Stockholm, död 1967 i Paris.
Läs mer om Sven Deurell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller landskap halland sven deurell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29
-
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:20
*
Sven Deurell
Sven Deurell, svensk målare född 1904 i Stockholm, död 1967 i Paris.
Läs mer om Sven Deurell
nr 678 7719
Sven Deurell
(1904-1967), Sverige
Akvarell, Sven Deurell (1904-1967), Landskap Halland, 18x28
Sven Deurell, svensk målare född 1904 i Stockholm, död 1967 i Paris.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 31 januari 2011 |
- Konstnär/Designer
Sven Deurell
Sven Deurell, svensk mÃ¥lare född 1904 i Stockholm, död 1967 i Paris.Läs mer om Sven Deurell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller landskap halland sven deurell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22 -
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29 -
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:20



