KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12667049

nr 1266 7049

Svante Kede

(1877-1955), Sverige

Akvarell, Svante Kede (1877-1955), "Irmana", signerad. Motivet: 30x27 cm

Svante Kede, svensk bildkonstnär född 1877, död 1955.

Utrop:

600 kr

Såld:

800 kr

måndag 29 juli 2019
kl 19:57:41

Svante Kede

Läs mer om Svante Kede