KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 17133093
nr 1713 3093
Sture Lundgren
(1918-2002), Sverige
"Salteriet, Lofoten". Signerad, daterad 1990. Akvarell, bildmått: 24x34 cm, yttermått inklusive ram: 48x57 cm
Sture Lundgren, svensk målare och grafiker född 1918, död 2002.
måndag 14 juli 2025
kl 19:19:35
Sture Lundgren
Läs mer om Sture Lundgren