Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 11386421



*

nr 1138 6421


WATERCOLOUR

Signerad L Rossi, Motiv från Forum Romanum, Rom, 20x28,


Signerad L Rossi, Motiv från Forum Romanum, Rom, 20x28


Estimate:

1000

Sold:

SEK 350

Auction date:

Monday October 23 2017
at 20:29:04


  • Bid history
Time Bidder Bid
21/10 22:58:01 1      Vinnande bud
23/10 16:34:20 2      300 kr
23/10 16:34:20 1      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller forum romanum rom vattenfärg
  • 8183 WATERCOLOUR
    Ewald Dahlskog (1894-1950), Sweden, modell vid spe..//
     

    Auction ends
    in two days
    4 november at 20:38
  • 1006 WATERCOLOUR
    Fritz von Dardel (1817-1901), Sweden. Signed, date..//
     

    Auction ends
    in two days
    4 november at 18:25
  • 1004 WATERCOLOUR
    Fritz von Dardel (1817-1901), Sweden. Villa, signe..//
     

    Auction ends
    in two days
    4 november at 18:21
  • 1026 WATERCOLOUR
    MÃ¥rten Eskil Winge (1825-1896), Sweden. Kustbild m..//
     

    Auction ends
    in two days
    4 november at 19:58
  • 8374 WATERCOLOUR
    unidentified artist. Birds. Monogramsignerad ML -3..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    in two days
    4 november at 19:28
  • 8376 WATERCOLOUR
    unidentified artist. Signerad Bondarev, måsar och ..//
     

    Auction ends
    in two days
    4 november at 20:18




Ladda ner broschyr