Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 13374325



*

nr 1337 4325


Robert Kitchen

(1950-2009), USA


Robert Kitchen (1950-2009), USA. Composition. Signed. Unframed, sheet: ca 106x75 cm. Subject: 79, 5x53, 5 cm,


WATERCOLOUR, Komposition. Signerad. Oramat löst blad, bladets mått: ca 106x75 cm. Motivet: 79,5x53,5 cm


Robert Kitchen, american artist born 1950, dead 2009.

Estimate:

500

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday July 13 2020
at 20:23:27


  • Bid history
Time Bidder Bid
29/6 23:16:11 1      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Robert Kitchen

Robert Kitchen, american artist born 1950, dead 2009.

Read more about Robert Kitchen
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller amerika amerikansk komposition oramat löst blad robert kitchen usa vattenfärg
  • 6565 MIXED MEDIA
    Signerad Roupé, dated Fogdö 1934. Mixed media, Ima..//
     

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:03
  • 8063 COLLAGE
    Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
     

    Auction ends
    in a week
    26 jan at 20:20
  • 7166 PASTEL
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sweden. Signed, da..//
    Present: SEK 500

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:58




Ladda ner broschyr