KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15482061
nr 1548 2061
Ria Roes Schwartz
(f. 1939), Sverige
Hus vid vatten. Signerad. Akvarell, 23x33 cm, yttermått inklusive ram: 28x38 cm
Ria Roes Schwartz, svensk bildkonstnär född 1939.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
måndag 19 juni 2023
kl 20:07:38
18/6 19:07:54
19 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer