KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14052065

nr 1405 2065

Regina Kylberg

(1843-1913), Sverige

Akvarell, Regina Kylberg (1843-1913), Sverige. Åkerlandskap med figurer. Signerad. Akvarell, motivet: 28x45 cm, yttermått inklusive ram: 47x63 cm

Regina Bobeck Kylberg, svensk målare född i Tun 1843, död 1913.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 21 juni 2021
kl 18:17:25

21/6 18:12:25 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 21 jun

Kvinnliga konstnärer

Läs mer om Kvinnliga konstnärer

Regina Kylberg

Läs mer om Regina Kylberg