KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16292163
*
nr 1629 2163
Akvarell
Petra Westermark. Lök, Signerad, daterad 94,30x40 cm, akvarell, yttermått inklusive ram: 52x67 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 juni 2024
kl 20:29:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/6 17:24:10
1
Vinnande bud
- Tema
17 jun
Kvinnliga Konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften av 1800- ...
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller lök petra westermark vattenfärg
-
9079 Akvarell
Arvo Makkonen (1894-1956), Finland. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
14 oktober kl 19:12
-
1001 Akvarell
Hilding Linnqvist (1891-1984), Sverige. "Tempelvak..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
30 sept kl 20:31
-
3256 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 50,61x34..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
30 sept kl 20:15
-
8316 Akvarell
Olle Hjortzberg (1872-1959), Sverige. Religiöst mo..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
30 sept kl 20:29
-
1004 Akvarell
Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
30 sept kl 18:49
-
3134 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signerad, ak..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
30 sept kl 18:49
*
Akvarell
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
nr 1629 2163
Akvarell
Petra Westermark. Lök, Signerad, daterad 94,30x40 cm, akvarell, yttermått inklusive ram: 52x67 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 juni 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/6 17:24:10 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
17 jun
Kvinnliga Konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften av 1800- ...Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller lök petra westermark vattenfärg
-
9079 Akvarell
Arvo Makkonen (1894-1956), Finland. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
14 oktober kl 19:12 -
1001 Akvarell
Hilding Linnqvist (1891-1984), Sverige. "Tempelvak..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
30 sept kl 20:31 -
3256 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 50,61x34..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
30 sept kl 20:15
-
8316 Akvarell
Olle Hjortzberg (1872-1959), Sverige. Religiöst mo..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
30 sept kl 20:29 -
1004 Akvarell
Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
30 sept kl 18:49 -
3134 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signerad, ak..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
30 sept kl 18:49