KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14765307
nr 1476 5307
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Skiss till Astrid. Signerad, akvarell, 28x20 cm, yttermått inklusive ram: 33x26 cm
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 20 juni 2022
kl 19:44:28
20/6 18:55:50
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman