KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16841026

nr 1684 1026

Oskar Bergman

(1879-1963), Sverige

Signerad, daterad 1940, "Östergötland". Akvarell, bildmått: 21x30 cm, yttermått inklusive ram: 28x38 cm

Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.

Utrop:

6.500 kr

Såld:

5.800 kr

måndag 3 mars 2025
kl 18:03:34

Oskar Bergman

Läs mer om Oskar Bergman