KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12056662
nr 1205 6662
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Akvarell, Ringmuren, 1935, signerad. 23x29
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 24 september 2018
kl 19:44:34
23/9 20:39:22
1.500 kr
24/9 11:46:43
- Klassiska
24 sep
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman