KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13788121

nr 1378 8121

Oscar Wiklundh

(1899-1979), Sverige

"Motorstopp". Signerad. Akvarell, 28x27 cm, yttermått inklusive ram: 55x48 cm

Oscar Wiklundh, svensk bildkonstnär född 1899 i Trysil, Norge, död 1979 i Kil.

Utrop:

700 kr

Såld:

500 kr

måndag 15 februari 2021
kl 18:52:52

Oscar Wiklundh

Läs mer om Oscar Wiklundh