KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14613309

nr 1461 3309

Herman Lindqvist

(1868-1923), Sverige

Oidentifierad konstnär. Landskap. Signerad A Lindqvist. Akvarell, bildmått: 34x42, yttermått inklusive ram: 51x59 cm

Herman Axel Fritiof Lindqvist, svensk målare född i Stockholm 1868, död 1923.

Utrop:

500 kr

måndag 18 april 2022
kl 18:43:05

Herman Lindqvist

Läs mer om Herman Lindqvist