KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8715070

nr 871 5070

Nils Enberg

(1893-1959), Sverige

Akvarell, Nils Enberg (1893-1959), signerad. -58, motivet: 17x29

Nils Enberg, född 1893, död 1959, svensk skulptör, tecknare och grafiker.

måndag 27 januari 2014
kl 18:59:57

Nils Enberg

Läs mer om Nils Enberg