KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16416297

nr 1641 6297

Martin Säflund

(1894-1976), Sverige

Uppsalaslätten. Signerad. Akvarell, 20x28 cm, yttermått inklusive ram: 34x43 cm

Martin Säflund, född i Uppsala 1894, död 1976, svensk målare.

Utrop:

500 kr

måndag 9 september 2024
kl 18:49:42

Martin Säflund

Läs mer om Martin Säflund