KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 4137022
nr 413 7022
Märtha Bolin-Clason
(1902-1988), Sverige
Akvarell, Märtha Bolin-Clason (1902-1988), 'Italien', signerad, 1926, 22x29 cm
Märtha Bolin-Clason, född 1902, död 1988, svensk målare.
Utrop:
300 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 15 maj 2006
400 kr
1.200 kr
1.200 kr
1.000 kr
1.200 kr
ledande budet*
Märtha Bolin-Clason
Läs mer om Märtha Bolin-Clason