KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 4137022

nr 413 7022

Märtha Bolin-Clason

(1902-1988), Sverige

Akvarell, Märtha Bolin-Clason (1902-1988), 'Italien', signerad, 1926, 22x29 cm

Märtha Bolin-Clason, född 1902, död 1988, svensk målare.

Utrop:

300 kr

Såld:

1.600 kr

måndag 15 maj 2006

Märtha Bolin-Clason

Läs mer om Märtha Bolin-Clason