KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8461635

nr 846 1635

Marja Casparsson

(1901-1964), Sverige

Akvarell, Marja Casparsson hundpromenad, signerad, 1927, 35x47

Marja Casparsson, svensk målare född i Saltsjöbaden 1901, död där 1964.

Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

måndag 16 september 2013
kl 19:01:55

16/9 18:54:20 1      Vinnande bud

Marja Casparsson

Läs mer om Marja Casparsson