KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 10367872

nr 1036 7872

Maria Boczewska

(f. 1940), Polen

Akvarell, Maria Boczewska (f. 1940), Ros, signerad, 28x39

Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

1.400 kr

måndag 9 maj 2016
kl 20:32:49

Maria Boczewska

Läs mer om Maria Boczewska
Rosenthal
Rosenthal är en tysk porslinsfabrik, grundad 1879 av Philipp Rosenthal.