KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15873048

nr 1587 3048

Lydia Mei

(1896-1965), Estland

Rosor i vas. Signerad, daterad 1930-tal. Akvarell, 42x34 cm, yttermått inklusive ram: 46x38 cm

Lydia Mei, bildkonstnär född 1896, död 1965.

Utrop:

500 kr

Såld:

1.700 kr

måndag 11 december 2023
kl 19:13:49

  • Tema
  • 11 dec

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Lydia Mei

Läs mer om Lydia Mei