KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16064137

nr 1606 4137

Leopold Fare

(1926-1996), Sverige

"Öga mot havet, Österlen". Signerad, 1983. Akvarell, bildmått: 44x60 cm, yttermått inklusive ram: 55x70 cm

Leopold Fare, född 1926 i Stockholm, död 1996, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 18 mars 2024
kl 20:49:15

17/3 14:39:37 1      Vinnande bud

Leopold Fare

Läs mer om Leopold Fare