KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12599398

nr 1259 9398

Lennart Segerstråle

(1892-1975), Finland

Akvarell, Lennart Segerstråle (1892-1975), Finland, vid sängen. Signerad, daterad 1946,44x63

Lennart Segerstråle, född 1892, död 1975, finlandssvensk målare och grafiker.

Utrop:

700 kr

Såld:

600 kr

måndag 3 juni 2019
kl 20:17:43

Lennart Segerstråle

Läs mer om Lennart Segerstråle