KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 11933328

nr 1193 3328

Klas Fåhraeus

(1863-1944), Sverige

Akvarell, Väg. Signerad, daterad -88. 23x34 cm

Klas Fåhraeus, född 1863 i Göteborg, död 1944, svensk konstskribent, konstsamlare och målare.

Utrop:

400 kr

måndag 16 juli 2018
kl 19:15:49

Klas Fåhraeus

Läs mer om Klas Fåhraeus