KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7563084

nr 756 3084

Karl Tirén

(1869-1955), Sverige

Akvarell, Karl Tirén (1869-1955), Abisko, signerad, 1910, 23x44

Karl Tirén, svensk målare född 1869 i Jämtland, död 1955 i Stockholm.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

600 kr

måndag 30 april 2012
kl 18:53:25

28/4 17:36:00 1      Vinnande bud

Karl Tirén

Läs mer om Karl Tirén