KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13658482
*
nr 1365 8482
Josep Coll Bardolet
(1912-2007), Spanien
Akvarell, Signerad, Flamencodansare, 37x45cm
Josep Coll i Bardolet, spansk bildkonstnär född 1912, död 2007.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 december 2020
kl 19:38:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/12 18:44:11
1
500 kr
4/12 10:41:38
2
800 kr
7/12 18:22:11
3
700 kr
7/12 18:22:11
2
800 kr (Budbetjänt)
7/12 18:23:19
3
900 kr
7/12 19:14:35
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Josep Coll Bardolet
Josep Coll i Bardolet, spansk bildkonstnär född 1912, död 2007.
Läs mer om Josep Coll Bardolet
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller europa flamencodansare josep coll bardolet spanien spansk spanska sydeuropa vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:52
-
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:26
-
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:57
-
7048 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, "Eva den mond..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:49
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:22
-
6578 Akvarell
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:22
*
Josep Coll Bardolet
Josep Coll i Bardolet, spansk bildkonstnär född 1912, död 2007.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Josep Coll Bardolet
nr 1365 8482
Josep Coll Bardolet
(1912-2007), Spanien
Akvarell, Signerad, Flamencodansare, 37x45cm
Josep Coll i Bardolet, spansk bildkonstnär född 1912, död 2007.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 december 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 2/12 18:44:11 | 1 | 500 kr |
| 4/12 10:41:38 | 2 | 800 kr |
| 7/12 18:22:11 | 3 | 700 kr |
| 7/12 18:22:11 | 2 | 800 kr (Budbetjänt) |
| 7/12 18:23:19 | 3 | 900 kr |
| 7/12 19:14:35 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Josep Coll Bardolet
Josep Coll i Bardolet, spansk bildkonstnär född 1912, död 2007.Läs mer om Josep Coll Bardolet
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller europa flamencodansare josep coll bardolet spanien spansk spanska sydeuropa vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:52 -
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:26 -
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:57
-
7048 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, "Eva den mond..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:49 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:22 -
6578 Akvarell
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:22



