KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16957566

nr 1695 7566

John Farquharson

(1865-1931), Storbritannien

Signerad, daterad 1911, Kustmotiv med båt. Akvarell, bildmått: 26x38 cm, yttermått inklusive ram: 45x56

Kondition: slitage

John Farquharson, målare född 1865, död 1931.

Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

måndag 21 april 2025
kl 20:06:20

21/4 11:32:14 1      Vinnande bud
21/4 17:09:38 1      justering av budtak

John Farquharson

Läs mer om John Farquharson