KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8141176
nr 814 1176
János Kmetty
(1889-1975), Ungern
Akvarell, János Kmetty (1889-1975), Stadsmotiv, signerad Kmetty. motivets mått: 24x34
János Kmetty, ungersk målare och grafiker född 1889, död 1975.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 18 mars 2013
kl 21:01:53
1.000 kr
1.100 kr
1.200 kr
János Kmetty
Läs mer om János Kmetty