KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15206086

nr 1520 6086

Hugo Lepik

(1905-2001), Estland

Sjölandskap. Signerad, akvarell, 26x33 cm, yttermått inklusive ram: 43x49 cm

Hugo Lepik, estländsk-svensk målare, tecknare och grafiker född i Estland 1905, död 2001 i Göteborg.

måndag 6 februari 2023
kl 18:29:36

Hugo Lepik

Läs mer om Hugo Lepik