KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13139187
*
nr 1313 9187
Harald Skogsberg
(1889-1980), Sverige
"I spårvagnen". Signerad, daterad -42. Akvarell, 25x21 cm
Harald Skogsberg, svensk bildkonstnär född 1889, död 1980.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 mars 2020
kl 19:08:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/3 20:54:16
1
1.500 kr
16/3 18:12:20
2
1.500 kr
16/3 18:12:20
1
1.500 kr (Budbetjänt)
16/3 18:13:35
2
1.800 kr
16/3 19:03:09
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Harald Skogsberg
Harald Skogsberg, svensk bildkonstnär född 1889, död 1980.
Läs mer om Harald Skogsberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller harald skogsberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29
*
Harald Skogsberg
Harald Skogsberg, svensk bildkonstnär född 1889, död 1980.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Harald Skogsberg
nr 1313 9187
Harald Skogsberg
(1889-1980), Sverige
"I spårvagnen". Signerad, daterad -42. Akvarell, 25x21 cm
Harald Skogsberg, svensk bildkonstnär född 1889, död 1980.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.500 kr |
| Såld: | 1.900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 mars 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 11/3 20:54:16 | 1 | 1.500 kr |
| 16/3 18:12:20 | 2 | 1.500 kr |
| 16/3 18:12:20 | 1 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
| 16/3 18:13:35 | 2 | 1.800 kr |
| 16/3 19:03:09 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Harald Skogsberg
Harald Skogsberg, svensk bildkonstnär född 1889, död 1980.Läs mer om Harald Skogsberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller harald skogsberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38 -
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22 -
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29



