KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7908318

nr 790 8318

Gunnar Ruda

(1887-1948), Sverige

Akvarell, Gunnar Ruda (1887-1948), stadsgata, signerad 1920, motivets mått: 25x35

Gunnar Ruda, svensk bildkonstnär född 1887, död 1948.

måndag 12 november 2012
kl 19:36:12

Gunnar Ruda

Läs mer om Gunnar Ruda