Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 9478470



*

nr 947 8470


Gunnar Ruda

(1887-1948), Sverige


Gunnar Ruda (1887-1948), Fishing Hamlet, signed. -47, 17x24,


WATERCOLOUR, Gunnar Ruda (1887-1948), Fiskeläge, signerad. -47, 17x24


Gunnar Ruda, Swedish painter born 1887, dead 1948.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday Mars 9 2015
at 19:15:12


  • Bid history
Time Bidder Bid
9/3 19:08:32 1      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Gunnar Ruda

Gunnar Ruda, Swedish painter born 1887, dead 1948.

Read more about Gunnar Ruda
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller båtar fiskebåtar fiskeläge gunnar ruda hamn marin motiv med vatten vatten vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:32
  • 6382 WATERCOLOUR
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signed...//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 20:04
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:10




Ladda ner broschyr