KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14193315

nr 1419 3315

Gunnar Persson

(1908-1975), Sverige

"Kronblom". Signerad, daterad -71,34x49, yttermått inklusive ram: 38x53, akvarell

Gunnar Persson, svensk målare född i Stockholm 1908, död 1975.

Utrop:

800 kr

Såld:

900 kr

måndag 20 september 2021
kl 19:17:20

Gunnar Persson

Läs mer om Gunnar Persson