KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 10201567
*
nr 1020 1567
Gunnar Brusewitz
(1924-2004), Sverige
Akvarell, Gunnar Brusewitz (1924-2004), VÃ¥rvinter, "Asplund", motivet: 25 x 33
Gunnar Brusewitz, svensk målare född 1924, död 2004.
Följerätt
Utrop:
3.000 kr
Såld:
5.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 februari 2016
kl 19:15:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/2 02:55:11
1
2.800 kr
22/2 02:59:49
1
4.400 kr
22/2 19:09:12
2
Vinnande bud
22/2 19:10:14
3
5.000 kr
22/2 19:10:14
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Gunnar Brusewitz
Gunnar Brusewitz, svensk målare född 1924, död 2004.
Läs mer om Gunnar Brusewitz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gunnar brusewitz svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg vintermotiv vårvinter
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:52
-
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:26
-
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:57
-
7048 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, "Eva den mond..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:49
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:22
-
6578 Akvarell
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:22
*
Gunnar Brusewitz
Gunnar Brusewitz, svensk målare född 1924, död 2004.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Gunnar Brusewitz
nr 1020 1567
Gunnar Brusewitz
(1924-2004), Sverige
Akvarell, Gunnar Brusewitz (1924-2004), VÃ¥rvinter, "Asplund", motivet: 25 x 33
Gunnar Brusewitz, svensk målare född 1924, död 2004.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 3.000 kr |
| Såld: | 5.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 22 februari 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/2 02:55:11 | 1 | 2.800 kr |
| 22/2 02:59:49 | 1 | 4.400 kr |
| 22/2 19:09:12 | 2 | Vinnande bud |
| 22/2 19:10:14 | 3 | 5.000 kr |
| 22/2 19:10:14 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Gunnar Brusewitz
Gunnar Brusewitz, svensk mÃ¥lare född 1924, död 2004.Läs mer om Gunnar Brusewitz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gunnar brusewitz svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg vintermotiv vårvinter
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:52 -
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:26 -
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:57
-
7048 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, "Eva den mond..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:49 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:22 -
6578 Akvarell
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:22



