KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 11208364
*
nr 1120 8364
Göran Folcker
(1920-2000), Sverige
Akvarell, Göran Folcker (1920-2000), "Källa", motivet: 44x29
Göran Folcker, född 1920 i Stockholm, död år 2000 i Vaxholm, svensk målare, tecknare och konsthantverkare.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 juli 2017
kl 20:15:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/7 23:54:50
1
Vinnande bud
30/7 12:05:00
2
350 kr
30/7 12:05:00
1
400 kr (Budbetjänt)
30/7 12:05:35
2
450 kr
30/7 12:05:35
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Göran Folcker
Göran Folcker, född 1920 i Stockholm, död år 2000 i Vaxholm, svensk målare, tecknare och konsthantverkare.
Läs mer om Göran Folcker
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller göran folcker svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29
-
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:20
*
Göran Folcker
Göran Folcker, född 1920 i Stockholm, död år 2000 i Vaxholm, svensk målare, tecknare och konsthantverkare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Göran Folcker
nr 1120 8364
Göran Folcker
(1920-2000), Sverige
Akvarell, Göran Folcker (1920-2000), "Källa", motivet: 44x29
Göran Folcker, född 1920 i Stockholm, död år 2000 i Vaxholm, svensk målare, tecknare och konsthantverkare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 31 juli 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 20/7 23:54:50 | 1 | Vinnande bud |
| 30/7 12:05:00 | 2 | 350 kr |
| 30/7 12:05:00 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 30/7 12:05:35 | 2 | 450 kr |
| 30/7 12:05:35 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Göran Folcker
Göran Folcker, född 1920 i Stockholm, död Ã¥r 2000 i Vaxholm, svensk mÃ¥lare, tecknare och konsthantverkare.Läs mer om Göran Folcker
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller göran folcker svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29 -
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33 -
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:20



