KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16218106
nr 1621 8106
Fritz Ahlgrensson
(1838-1902), Sverige
Signerad. Akvarell, bildmått: 17x23cm, yttermått inklusive ram: 32x37cm
Fritz Ahlgrensson, född August Fredrik Ahlgrensson 1838, svensk konstnär, död 1902 i Stockholm.
Utrop:
300 kr
måndag 20 maj 2024
kl 19:45:04
Fritz Ahlgrensson
Läs mer om Fritz Ahlgrensson