![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 9872848
*
nr 987 2848
Frans Wilhelm Odelmark
(1849-1937), Sverige
Frans Wilhelm Odelmark (1849-1937), Kanal, signed, 63x46,
WATERCOLOUR, Frans Wilhelm Odelmark (1849-1937), Kanal, signerad, 63x46
Frans Wilhelm Odelmark, Swedish painter, born 1849, dead 1937.
Estimate:
1500
Sold:
SEK 600
Auction date:
Monday October 19 2015
at 18:55:51
- Bid history
Time
Bidder
Bid
18/10 21:21:36
1
500 kr
19/10 18:41:29
2
450 kr
19/10 18:41:29
1
500 kr (Robot)
19/10 18:50:49
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Artist/Designer
Frans Wilhelm Odelmark
Frans Wilhelm Odelmark, Swedish painter, born 1849, dead 1937.
Read more about Frans Wilhelm Odelmark
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller kanal svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6270 OIL PAINTING
Frans Wilhelm Odelmark (1849-1937), Sweden. Signed..//
Auction ends
this Monday
1 juli at 19:49
*
Frans Wilhelm Odelmark
Frans Wilhelm Odelmark, Swedish painter, born 1849, dead 1937.
Läs om budbetjänten
Read more about Frans Wilhelm Odelmark
nr 987 2848
Frans Wilhelm Odelmark
(1849-1937), Sverige
Frans Wilhelm Odelmark (1849-1937), Kanal, signed, 63x46,
WATERCOLOUR, Frans Wilhelm Odelmark (1849-1937), Kanal, signerad, 63x46
Frans Wilhelm Odelmark, Swedish painter, born 1849, dead 1937.
Estimate: | 1500 |
---|---|
Sold: | SEK 600 |
Auction date: |
Monday October 19 2015 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
18/10 21:21:36 | 1 | 500 kr |
19/10 18:41:29 | 2 | 450 kr |
19/10 18:41:29 | 1 | 500 kr (Robot) |
19/10 18:50:49 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Artist/Designer
Frans Wilhelm Odelmark
Frans Wilhelm Odelmark, Swedish painter, born 1849, dead 1937.Read more about Frans Wilhelm Odelmark
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller kanal svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6270 OIL PAINTING
Frans Wilhelm Odelmark (1849-1937), Sweden. Signed..//
Auction ends
this Monday
1 juli at 19:49