KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 11565072
*
nr 1156 5072
Fanny Hjelm
(1858-1944), Sverige
Akvarell, Stilleben, 193?, 22x17
Fanny Hjelm, född 1858 i Lindesberg, död 1944, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 januari 2018
kl 18:43:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/1 19:33:05
1
900 kr
22/1 18:14:20
2
700 kr
22/1 18:14:20
1
800 kr (Budbetjänt)
22/1 18:34:11
3
900 kr
22/1 18:34:11
1
900 kr (Budbetjänt)
22/1 18:35:41
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller fanny hjelm stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:38
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:06
-
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:36
-
8188 Akvarell
Eva Ekberg. Signerad, daterad 2003, Clematis. Akva..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:47
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:35
-
8009 Akvarell
Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Monogramsigner..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:12
*
Fanny Hjelm
Fanny Hjelm, född 1858 i Lindesberg, död 1944, svensk målare.
Läs om budbetjänten
nr 1156 5072
Fanny Hjelm
(1858-1944), Sverige
Akvarell, Stilleben, 193?, 22x17
Fanny Hjelm, född 1858 i Lindesberg, död 1944, svensk målare.
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 22 januari 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/1 19:33:05 | 1 | 900 kr |
| 22/1 18:14:20 | 2 | 700 kr |
| 22/1 18:14:20 | 1 | 800 kr (Budbetjänt) |
| 22/1 18:34:11 | 3 | 900 kr |
| 22/1 18:34:11 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
| 22/1 18:35:41 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller fanny hjelm stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:38 -
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:06 -
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:36
-
8188 Akvarell
Eva Ekberg. Signerad, daterad 2003, Clematis. Akva..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:47 -
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:35 -
8009 Akvarell
Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Monogramsigner..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:12



