![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8702328
*
nr 870 2328
Akvarell
Evy Låås (1923-1999), trädgårdsmotiv, signerad. , bladets mått: 77x56
Kondition: oramade
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 januari 2014
kl 19:28:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/1 21:50:42
1
100 kr
16/1 12:04:10
2
250 kr
16/1 15:35:24
3
200 kr
16/1 15:35:35
3
300 kr
18/1 13:23:46
1
600 kr
18/1 21:10:45
4
600 kr
18/1 21:13:43
4
700 kr
19/1 19:54:24
1
800 kr
20/1 16:50:32
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller evy låås trädgårdsmotiv vattenfärg
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:49
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:16
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:20
-
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:39
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:25
*
Akvarell
Kondition: oramade
nr 870 2328
Akvarell
Evy Låås (1923-1999), trädgårdsmotiv, signerad. , bladets mått: 77x56
Kondition: oramade
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 januari 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/1 21:50:42 | 1 | 100 kr |
16/1 12:04:10 | 2 | 250 kr |
16/1 15:35:24 | 3 | 200 kr |
16/1 15:35:35 | 3 | 300 kr |
18/1 13:23:46 | 1 | 600 kr |
18/1 21:10:45 | 4 | 600 kr |
18/1 21:13:43 | 4 | 700 kr |
19/1 19:54:24 | 1 | 800 kr |
20/1 16:50:32 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller evy låås trädgårdsmotiv vattenfärg
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:49 -
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:03 -
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:16
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:20 -
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:39 -
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:25