KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8692319
nr 869 2319
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Akvarell, Evy Låås (1923-1999), blommor, signerad. bladets mått: 44x51
Kondition: oramade
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 13 januari 2014
kl 19:29:28
13/1 17:37:40
Evy Låås
Läs mer om Evy Låås