KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14099246

nr 1409 9246

Elsa Hammar-Moeschlin

(1879-1950), Sverige

Vid vävstolen. Signerad, daterad 1903. Akvarell. Motivet: 33x21 cm, yttermått inklusive ram: 47x34 cm

Elsa Hammar-Moeschlin, svensk bildkonstnär född 1879, död 1950.

Utrop:

1.200 kr

Såld:

2.200 kr

måndag 2 augusti 2021
kl 18:47:29

Elsa Hammar-Moeschlin

Läs mer om Elsa Hammar-Moeschlin