KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14872089

nr 1487 2089

Ellen Wängberg

(1903-1989), Sverige

"Äppelträdgården". Signerad, daterad 1981. Akvarell, 33x43 cm

Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 22 augusti 2022
kl 20:18:33

22/8 18:55:42 1      Vinnande bud

  • 22 aug

Specialauktion Ellen Wängberg

Läs mer om Specialauktion Ellen Wängberg

Ellen Wängberg

Läs mer om Ellen Wängberg