![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 9109095
*
nr 910 9095
Einar Wallquist
(1896-1985), Sverige
Akvarell, Einar Wallquist (1896-1985), sjölandskap, signerad, motivet: 22x29
Einar Wallquist, svensk bildkonstnär född 1896, död 1985.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 september 2014
kl 18:13:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/8 16:14:07
1
800 kr
4/9 16:38:30
2
1.000 kr
5/9 10:20:24
2
1.200 kr
8/9 17:34:16
3
1.000 kr
8/9 17:34:39
3
1.200 kr
8/9 17:36:22
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Einar Wallquist
Einar Wallquist, svensk bildkonstnär född 1896, död 1985.
Läs mer om Einar Wallquist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller einar wallquist landskap landskapsmotiv landskapsmåleri sjölandskap vattenfärg
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:49
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:20
-
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:39
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25
*
Einar Wallquist
Einar Wallquist, svensk bildkonstnär född 1896, död 1985.
Läs mer om Einar Wallquist
nr 910 9095
Einar Wallquist
(1896-1985), Sverige
Akvarell, Einar Wallquist (1896-1985), sjölandskap, signerad, motivet: 22x29
Einar Wallquist, svensk bildkonstnär född 1896, död 1985.
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 september 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/8 16:14:07 | 1 | 800 kr |
4/9 16:38:30 | 2 | 1.000 kr |
5/9 10:20:24 | 2 | 1.200 kr |
8/9 17:34:16 | 3 | 1.000 kr |
8/9 17:34:39 | 3 | 1.200 kr |
8/9 17:36:22 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Einar Wallquist
Einar Wallquist, svensk bildkonstnär född 1896, död 1985.Läs mer om Einar Wallquist
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller einar wallquist landskap landskapsmotiv landskapsmåleri sjölandskap vattenfärg
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:49 -
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03 -
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:20 -
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:39 -
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25