KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8652078
nr 865 2078
Einar Wallquist
(1896-1985), Sverige
Akvarell, Einar Wallquist (1896-1985), fjällandskap, Lapplandsdoktorn, signerad, 1972, motivet: 23x29
Einar Wallquist, svensk bildkonstnär född 1896, död 1985.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.800 kr
måndag 16 december 2013
kl 18:35:51
700 kr
1.500 kr
1.500 kr
1.700 kr
Einar Wallquist
Läs mer om Einar Wallquist