KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16821027

nr 1682 1027

Einar Jolin

(1890-1976), Sverige

Signerad, daterad 1960, björnar vid gård i Järvsö. Akvarell, bildmått: 24x31,5 cm, yttermått inklusive ram: 45x53 cm

Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.

Utrop:

6.000 kr

Såld:

7.000 kr

måndag 24 februari 2025
kl 19:36:10

  • Klassiska
  • 24 feb

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Einar Jolin

Läs mer om Einar Jolin