KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16821027
nr 1682 1027
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Signerad, daterad 1960, björnar vid gård i Järvsö. Akvarell, bildmått: 24x31,5 cm, yttermått inklusive ram: 45x53 cm
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
6.000 kr
Såld:
7.000 kr
måndag 24 februari 2025
kl 19:36:10
4.000 kr
4.000 kr
6.000 kr
4.600 kr
4.800 kr (Budbetjänt)
5.000 kr
5.200 kr (Budbetjänt)
5.400 kr
5.600 kr (Budbetjänt)
6.000 kr
6.000 kr (Budbetjänt)
6.400 kr
6.600 kr (Budbetjänt)
7.000 kr
- Klassiska
24 feb
Klassiska
Läs mer om Klassiska