KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15011011
nr 1501 1011
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Kvinna i vattenbryn. Signerad, numrerad 17 juni 1955. Akvarell, bildmått: 40x31 cm, yttermått inklusive ram: 55x44 cm
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
6.000 kr
Såld:
4.000 kr
måndag 7 november 2022
kl 18:54:00
5/11 17:48:37