KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14597028
nr 1459 7028
Curt Stoopendaal
(1893-1927), Sverige
Curt Stoopendaal (1893-1927), Sverige, tillskriven. Vikingaskepp. Ej signerad. Proveniens familjen Nyström Stoopendaal. Akvarell, bildmått: 20x14cm, yttermått inklusive ram: 35x28cm
Curt Nyström-Stoopendaal, svensk målare född 1893, död 1927.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 4 april 2022
kl 18:46:50
4/4 16:42:15
Curt Stoopendaal
Läs mer om Curt Stoopendaal