KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13185094
*
nr 1318 5094
CO (Carl Otto) Hultén
(1916-2015), Sverige
Akvarell, CO (Carl-Otto) Hultén (1916-2015), Sverige. Bibliskt motiv. Signerad CO, 44x36 cm
Carl Otto Hultén, känd som CO Hultén svensk bildkonstnär född 1916, död 2015.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 april 2020
kl 20:35:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/4 14:06:13
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
CO (Carl Otto) Hultén
Carl Otto Hultén, känd som CO Hultén svensk bildkonstnär född 1916, död 2015.
Läs mer om CO (Carl Otto) Hultén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bibliskt motiv carl-otto hultén svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8183 Akvarell
Ewald Dahlskog (1894-1950), Sverige, modell vid sp..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
4 november kl 20:38
-
1006 Akvarell
Fritz von Dardel (1817-1901), Sverige. Signerad, d..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
4 november kl 18:25
-
1004 Akvarell
Fritz von Dardel (1817-1901), Sverige. Villa, Mono..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
4 november kl 18:21
-
1026 Akvarell
MÃ¥rten Eskil Winge (1825-1896), Sverige. Kustbild ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
4 november kl 19:58
-
8374 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Fåglar. Monogramsignerad M..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
4 november kl 19:28
-
8376 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad Bondarev, måsar o..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
4 november kl 20:18
*
CO (Carl Otto) Hultén
Carl Otto Hultén, känd som CO Hultén svensk bildkonstnär född 1916, död 2015.
Läs mer om CO (Carl Otto) Hultén
nr 1318 5094
CO (Carl Otto) Hultén
(1916-2015), Sverige
Akvarell, CO (Carl-Otto) Hultén (1916-2015), Sverige. Bibliskt motiv. Signerad CO, 44x36 cm
Carl Otto Hultén, känd som CO Hultén svensk bildkonstnär född 1916, död 2015.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 april 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/4 14:06:13 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
CO (Carl Otto) Hultén
Carl Otto Hultén, känd som CO Hultén svensk bildkonstnär född 1916, död 2015.Läs mer om CO (Carl Otto) Hultén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bibliskt motiv carl-otto hultén svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8183 Akvarell
Ewald Dahlskog (1894-1950), Sverige, modell vid sp..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
4 november kl 20:38 -
1006 Akvarell
Fritz von Dardel (1817-1901), Sverige. Signerad, d..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
4 november kl 18:25 -
1004 Akvarell
Fritz von Dardel (1817-1901), Sverige. Villa, Mono..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
4 november kl 18:21
-
1026 Akvarell
MÃ¥rten Eskil Winge (1825-1896), Sverige. Kustbild ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
4 november kl 19:58 -
8374 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Fåglar. Monogramsignerad M..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
4 november kl 19:28 -
8376 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad Bondarev, måsar o..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
4 november kl 20:18