KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13475141
nr 1347 5141
Charles Portin
(1889-1980), Sverige
Akvarell, Signerad. Motivet: 28x38cm
Karl (Charles) Portin, född 1889, död 1980 i Helsingborg, målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 14 september 2020
kl 18:42:52
12/9 17:29:10
Charles Portin
Läs mer om Charles Portin