KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14308228
nr 1430 8228
Carl Wilhelm Jaensson
(1853-1931), Sverige
Färja med kor och hö. Signerad. Akvarell, bildmått: 14,5x21,5, yttermått inklusive ram: 24x31 cm
Carl Wilhelm Jaensson, svensk bildkonstnär född 1853, död 1931.
måndag 8 november 2021
kl 18:16:02
Carl Wilhelm Jaensson
Läs mer om Carl Wilhelm Jaensson