KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 9985642
*
nr 998 5642
Bror Hillgren
(1881-1955), Sverige
Akvarell, Bror Hillgren (1881-1955), Resekamrat, motivet: 11x11
Bror Hillgren, svensk målare och tecknare född 1881, död 1955..
Utrop:
800 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 november 2015
kl 19:07:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/11 13:24:25
1
1.100 kr
30/11 15:39:35
2
500 kr
30/11 15:39:35
1
600 kr (Budbetjänt)
30/11 15:39:56
2
900 kr
30/11 15:39:56
1
1.000 kr (Budbetjänt)
30/11 15:40:20
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Bror Hillgren
Bror Hillgren, svensk målare och tecknare född 1881, död 1955..
Läs mer om Bror Hillgren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bror hillgren resekamrat svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8009 Akvarell
Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Monogramsigner..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
8008 Akvarell
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. "Strandfiske, K..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:34
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29
*
Bror Hillgren
Bror Hillgren, svensk målare och tecknare född 1881, död 1955..
Läs om budbetjänten
Läs mer om Bror Hillgren
nr 998 5642
Bror Hillgren
(1881-1955), Sverige
Akvarell, Bror Hillgren (1881-1955), Resekamrat, motivet: 11x11
Bror Hillgren, svensk målare och tecknare född 1881, död 1955..
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 november 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 29/11 13:24:25 | 1 | 1.100 kr |
| 30/11 15:39:35 | 2 | 500 kr |
| 30/11 15:39:35 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
| 30/11 15:39:56 | 2 | 900 kr |
| 30/11 15:39:56 | 1 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
| 30/11 15:40:20 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Bror Hillgren
Bror Hillgren, svensk mÃ¥lare och tecknare född 1881, död 1955..Läs mer om Bror Hillgren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bror hillgren resekamrat svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36 -
8009 Akvarell
Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Monogramsigner..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
8008 Akvarell
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. "Strandfiske, K..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:34 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22 -
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29



