KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 10031330
*
nr 1003 1330
Brita Naess
(1901-1965), Sverige
Akvarell, Brita Naess, blomsterstilleben, signerad. -52, 29x19
Brita Næss, svensk bildkonstnär född 1901 i Stockholm, död 1965.
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
söndag 20 december 2015
kl 20:13:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/12 16:21:34
1
300 kr
20/12 18:24:51
2
600 kr
20/12 20:06:20
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Brita Naess
Brita Næss, svensk bildkonstnär född 1901 i Stockholm, död 1965.
Läs mer om Brita Naess
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blommor blomsterstilleben blomstilleben brita naess brita næss stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:53
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:47
-
5296 Akvarell
Albert Theodor Gellerstedt (1836-1914), Sandhammar..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:10
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:45
*
Brita Naess
Brita Næss, svensk bildkonstnär född 1901 i Stockholm, död 1965.
Läs mer om Brita Naess
nr 1003 1330
Brita Naess
(1901-1965), Sverige
Akvarell, Brita Naess, blomsterstilleben, signerad. -52, 29x19
Brita Næss, svensk bildkonstnär född 1901 i Stockholm, död 1965.
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
söndag 20 december 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/12 16:21:34 | 1 | 300 kr |
20/12 18:24:51 | 2 | 600 kr |
20/12 20:06:20 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Brita Naess
Brita Næss, svensk bildkonstnär född 1901 i Stockholm, död 1965.Läs mer om Brita Naess
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blommor blomsterstilleben blomstilleben brita naess brita næss stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:53 -
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:47 -
5296 Akvarell
Albert Theodor Gellerstedt (1836-1914), Sandhammar..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:10
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:24 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:45